Školenie moderátorov

Tento seminár môže byť pre vašu kariéru skutočný GAMECHANGER!

STAGEMAN Slovensko a PM Voice Studio pre vás pripravili trojdňový praktický seminár, v ktorom sa veľmi podrobne pozrieme na moderátorské remeslo. Konkrétne na dlhodobú a krátkodobú prípravu moderátora, na rôzne oblasti, kde moderátor môže nájsť svoje uplatnenie, ukážeme vám, čo všetko vytvára vašu moderátorskú osobnosť – resp. čo môže zvýšiť vašu trhovú hodnotu a v neposlednom rade – všetko si to budeme v praxi skúšať a trénovať. Moderovanie sa totiž (podobne ako korčuľovanie) v teoretickej rovine naučiť nedá a preto sa do toho pustíme spolu, s úsmevom a naplno.

Garantami kvality sú Slavomír Pačuta – moderátor, lektor a CEO STAGEMAN Slovensko a Peter Magurský – moderátor, lektor a CEO PM Voice Studio.

Čomu sa budeme na školení venovať?

 1. Možnosti moderovania: Televízia, rádio, event, ale aj taký podcast či talkshow – to všetko sú oblasti, ktoré potrebujú moderátora a v ktorých sa moderátor dokáže uplatniť. Tieto oblasti maju aj spoločné menovatele ako hovorené slovo, vedenie rozhovoru, rečová improvizácia. V mnohom sa ale aj líšia. A aby si bol schopný naskočiť do vlak, nech ide na akýkoľvek z týchto smerov, dôležitý je tréning.
 2. Osobnosť moderátora: Najlepší moderátori si za jednu moderovačku vypýtajú aj 12 000€. Zdá sa vám to veľa? Opýtajme sa však, prečo je klient ochotný takúto sumu zaplatiť? Platí, že v pomyselnej prvej moderátorskej lige už vie rozprávať každý. Osobnosť je to, čo si klient vyberá. Čím všetkým budujete svoju osobnosť moderátora (a nielen tú) a ako na nej pracovať si preberieme počas víkendu.
 3. Príprava moderátora: Pripravenosť robí majstra. Stále platí, že je lepšie byť pripravený ako prekvapený a to v moderátorskom remesle platí dvojnásobne. Prípravu si rozdelíme na krátkodobú a dlhodobú. Krátkodobá je už príprava pred samotnou moderovačkou – teda príprava vysielania v rádiu, príprava rozhovoru pred diskusiou, príprava na konkrétny event, ktorý idete moderovať. Dlhodobá príprava je to, čo pre seba ako moderátora robíte každý deň. Teda budovanie techniky reči, práca na vašom hlase, no tiež celkové vzdelávanie sa v tejto oblasti.
 4. STAGEMAN: Všetko čo robíme po prvýkrát má k dokonalosti ďaleko, ale ak neprestaneme skúšať a dostaneme k tomu aj spätnú väzbu, zažijeme raketový kvalitatívny rast. A práve to je hlavnou súčasťou moderátorského seminára, kde si vyskúšame moderovanie eventov, moderovanie v štúdiu, či vedenie rozhovoru.. STAGEMAN je človek na pódiu a ním sa minimálne na tento víkend stanete.

Najbližší termín –  jeseň 2024

Cena školenia je 550€ (vrátane DPH)

V cene je zahrnuté:

 • 20 hodín vzdelávania s profesionálnymi lektormi moderátormi,
 • rečový tréning s analýzou hlasu v PM Voice studio,
 • ubytovania na 2 noci s raňajkami v Penzióne Uhlisko,
 • stravovanie počas dňa (obed, večera, coffee breaky)
 • v prípade záujmu – pracovné ponuky od STAGEMAN Slovensko v oblasti moderovania

Lektori

Peter Magurský

Moderátor, lektor a CEO PM Voice studio.

Pracujem ako moderátor ranných vysielaní Rádia Regina stred, moderoval som televízne priame prenosy na TV SPORT1, či galavečery DFN na OKTAGON TV. 

Odmoderovanych mám množstvo Eventov od slávnostných ceremoniálov, cez svadobné výstavy a folklórne festivaly až po medzinárodné letecké dni. 

V septembri 2022 som otvoril vlastné PM VOICE STUDIO – je to priestor pre individuálne rečové tréningy a tiež nahrávacie štúdio na tvorbu voiceoverov do reklám či promo videí.

Workshopy v oblasti techniky reči a prezentovania vediem po celom Slovensku. 

Slavomír Pačuta

Lektor, moderátor a CEO STAGEMAN Slovensko.

Už viac ako 10 rokov sa pohybujem vo vzdelávaní a v cestovnom ruchu. Som lektorom a mentorom rôznych vzdelávacích projektov od inštitúcií Ministerstva školstva po organizácie ako Nadácia pre deti Slovenska, DofE, či Show your talent. Popri tom som však našiel radosť v moderovaní a prepájaní ľudí na pódiu s obecenstvom a naopak. 

Ako moderátor som sa podieľal na 3 ročníkoch výstavy hotelierov HOTEL EXPO, kde som na výstupy na pódiu pripravoval samotných manažérov, aktuálne na 2 ročníkoch (3. bude v máji – pozývam) – konferencie o budúcnosti vzdelávania IMPULZ, či rôznych galavečerov a eventov po celom Slovensku v slovenskom, anglickom i poľskom jazyku. 

Od roku 2013 mám na starosti prípravu vystupovania a prácu s mikrofónom v rámci interného vzdelávania animátorov STAGEMAN Slovensko. 

Program školenia:

 1. Možnosti moderovania
 • Vedenie rozhovoru,
 • Event,
 • Talkshow,
 • Rádio,
 • TV,
 1. Osobnosť moderátora 
 • Self-marketing,
 • Moderátor ako produkt,
 • Výzor a vystupovanie,
 • Verbálna, neverbálna komunikácia.
 1. Príprava moderátora –
 • Dlhodobá – rečová príprava – artikulácia, hlas, reč na mikrofón, analýza reči v štúdiu,
 • Krátkodobá – štrukturálna a informačná na event,
 • Ako na trému?
 1. STAGEMAN – 2x moderátorsky tréning so spätnou väzbou