Blog

HĽA, sme na svete!

Veríme, že nič nie je vecou náhody. Ani to, že teraz čítate tieto riadky. Nie, ten klik na link nebol o náhode. Musíte mať v sebe aspoň štipku energie, ktorá nás dostala na jednu vlnu. A tak HĽA! Ste tu!

HĽA nie je len oblečenie. HĽA je energia. HĽA je názor. HĽA je životný štýl.

10 rokov sa venujem práci s deťmi a mládežou. Začínal som ako animátor a raz som pripravil súťaž pre deti v hode krúžkami na terč na zemi. Kto získa viac bodov vyhráva. Nakoniec som si išiel hodiť aj ja. Hodil som dobré body a chlapček čo bol na prvom mieste sa z toho začal tešiť. Čudné, hovoril som si. Azda nevie, že prehrá, keď hodím viac ako on?! Keď som stanovil nový rekord, vybuchol nefalšovanou radosťou. Bola tak nádherne skutočná! V ten deň vyhral on, mňa zahanbil svojou čistou detskou energiou. A nebola to náhoda! Mal som si to všimnúť. Lebo hľa, takto vyzerá dobrý svet!

V istom bode – prechode, keď sa z detí pomaly stávajú dospelí, z ničoho nič zvážnejú. Snažia sa viac podobať nám, tým veľkým dôležitým dospelákom. Niekde nabrali názor, že takto sa to má. Niektoré deti však prežijú aj prechod do dospelosti a ich prítomnosť spoznáte veľmi ľahko. Zrazu je v miestnosti lepšia atmosféra a z čiernej sa pri týchto ľuďoch stáva iba jedna farba celého spektra. Všetko berú s nad-HĽA-dom. Energie majú na rozdávanie a aj ju rozdávajú. Berte! Hľa, takto vyzerá veselý svet!

„Odkiaľ tú energiu berú?“ počúvajú často. Chcete vedieť tajomstvo? Čistá energia pochádza z čistého zdroja. Základným a najväčším z nich je príroda. Návšteva našich hôr, riek, dolín, a ich prirodzených obyvateľov dobíja baterky. Nosením HĽA vyjadruješ názor! Názor, že ti táto planéta je domovom a tvoj domov ti nie je ľahostajný. Príroda je pre teba posvätná a čo si z nej vezmeš, to jej chceš vrátiť späť. Hľa, takto vyzerá zodpovedný svet!

Prečo to vieme? Lebo, HĽA nie je len oblečenie, ale ak si už HĽA vyberieš, vedz, že si si vybral kvalitu. Používame len mikiny a tričká, ktoré sú certifikované napríklad WRAP (Worldwide Responsible Accredited Production), Fair Working Conditions, Vegan, EU Ecolabel, či Organic Cotton. Dizajn oblečenia vychádza z kresieb prírody a zvierat, ktoré nám posielali deti z MŠ a ZŠ z celého Slovenska, lebo ako sa u nás hovorí: “Nikto nedokáže nakresliť veci jednoduchšie a čistejšie ako deti.“ Každý návrh vyjadruje životný postoj, takže pozri a vyber! Si pracant, ktorý rád zbiera plody svojej práce (Ježeň), alebo skôr ten, ktorý sa nebojí ani špinavšej roboty (Švinky; Neboj sa, zašviň sa)? Spachtoš, pre ktorého je každá minúta vo svojom brlohu nadovšetko (Dobrúm), alebo jedák, ktorý neodolá žiadnemu dobrému jedlu (Už zase som hľadný). K tomu všetkému, tvoje HĽA je balené do opakovane využiteľných obalov a rozvážané bez uhlíkovej stopy. Takže hľa, takto vyzerá dobrý, veselý a zodpovedný životný štýl!

Slavo, CEO

Zdieľať článok